loading

HAKKIMIZDA

Mahkeme Lokantası, İstanbul’un görkemli tarihinden derin izler taşıyan, birçok masala, hikayeye konu olan kadim semti Galata’da, adından esinlendiği tarihi Ceneviz Mahkemesi’nin tam karşısında, Galata Mahkemesi Sokağı’nda yer alıyor.

 

Mahkeme Lokantası gündüzleri esnaf lokantası olarak hizmet verirken, akşamları çilingir sofraları kurulan modern bir meyhaneye dönüşüyor.

 

Üst katımızda birbirinden bağımsız bulunan odalarımızla siz konuklarımıza hem iş toplantıları yapabilecekleri hem de özel günleri kutlayabilecekleri özgür alanlar sağlamayı amaçlıyoruz. Odalarımızda bulunan bluetooth sistemi ile her odada kendi arzu ettiğiniz müzikleri bizzat çalabilirsiniz.

 

Mahkeme Lokantası olarak geleneksel Osmanlı mutfağından, Ege ve Akdeniz mutfağına farklı damaklara hitap etmeyi amaçlayan bir menü oluşturmaya çalıştık. Menümüzden naçizane birkaç öneride bulunalım: Soğuk Başlangıçlar için kökeni Latin Amerika’ya dayanan Portakal Soslu Levrek mutlaka tatmanız gereken bir lezzet. Tarçınla ve bombay fasulyesiyle yapılan Ermeni Usulü Pilaki ile sirkeyle servis edilen Ispanak Kökü'nü de şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Ara sıcaklarda kavrulmuş çamfıstığı, pastırma ve erimiş kızgın yağ ile servis edilen Pastırmalı Humus ile başlayabilirsiniz. Mahkeme Lokantası'na özgü peynir ve beşamel sosla hazırlanan Levrek Sarma size bambaşka bir ara sıcak deneyimi yaşatacak, mutlaka tadılmalı deriz. Ve son olarak bir tür deniz mücveri de diyebileceğimiz Lavinya ve levrek balığına yeni bir yorum getirdiğimiz Kağıtta Levrek de atlamamanız gerekenlerden.

 

Trafik gürültüsünden azade mekanımız, hoş muhabbetli adabıyla yemek ve eğlence kültüründe müstesna bir geleneğe sahip olmayı hedefliyor.

Top